Zákaznická podpora:605189464chci@nakute.cz

Balkanova: Silná vlněná deka Rainbow – bílá s tenkými červenými pruhy

Kód: 291
Značka: Balkanova
1 890 Kč
Skladem

Tlustá, teplá, velká deka. Legendární deka Rainbow. Částečně ruční výroba. Rodopská vlna.

Rainbow je dnes považována za nejlegendárnější deku z dob kožešinového obchodu v Severní Americe. Deka je tlustá a teplá, ideální na táboření. Např. jako alternativa spacího pytle.

  • Jemnost: klasická
  • Materiál: 90% vlna (útek), 10% bavlna (osnova), gramáž: 740 g/m2
  • Rozměry: šířka: 160 cm, délka: 220 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Deky Rainbow jsou vhodné jak pro interiérové, tak především pro exteriérové použití. Přehodíte-li je v obývacím pokoji přes pohovku, jsou svými barvami předurčeny stát se jeho dominantou.

Výborně se hodí především ven, protože jsou tkány pevně a na hladko. Proto jsou bytelné a zároveň se na nich tak snadno nezachycují nečistoty, a to ani v případě, že se deka rozloží např. v trávě. Mají vyšší gramáž, takže jde o opravdu teplé deky, vhodné i do zimy.

Tyto deky se těší velké oblibě u všech, kteří rádi táboří a spí pod širým nebem, ve stanu či v teepee. Ti je využívají jako plnohodnotnou a dobově autentickou alternativu spacích pytlů. I proto mají tyto deky trochu netypický rozměr 165 x 230 cm, který zabezpečí, že se do nich může bez obtíží zabalit i sebevětší spáč.

U dek řady Rainbow je nutné brát v potaz, že rozměr deky je orientační a reálný od udaného se může lišit o 3%. To je dáno způsobem výroby této deky, kdy posledním technologickým krokem je vodní lázeň, během níž jsou deky sráženy na požadovaný rozměr. Chování vlny ve vodní lázni nicméně není možné předvídat se 100% přesností a proto může dojít k uvedenému rozdílu.

U dek Rainbow je jako osnova využita bavlna. Ta tak tvoří až 10 % materiálu, 90 % pak je vlněný útek. Po utkání jejich výroba pokračuje vodní lázní, v níž se srazí na požadovaný rozměr, a poté ještě lisováním a mykáním (počesáním), kdy je deka protažena mezi dvěma mykacími deskami obrovského lisu, čímž získá svůj finální objem a tloušťku.

Údržba

Perte za studena či maximálně na 30 °C, pokud možno na vlněný program, nejlépe s použitím prostředku na praní vlny obsahujícího lanolin. V případě, že si nejste jistí, zda Vaše pračka zvládne vlněné výrobky citlivě vyprat, doporučujeme ruční praní. I hrubší deky po vyprání poněkud zjemní. Deky nebělte, ani nesušte v bubnové sušičce. Můžete je chemicky čistit i žehlit, teplota žehličky však nesmí přesáhnout 110 °C.

Obecně se nedoporučuje vlněné výrobky prát nadměrně často, poněvadž vlna během praní postupně ztrácí své přirozené vlastnosti a schopnosti. Vlněné deky doporučujeme často větrat na čerstvém vzduchu, což jednak vlněnému vláknu navrací jeho přirozené kvality a zároveň jde o prevenci při ochraně před moly.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vlněné deky
Barva: Červená, Bílá
Materiál: Vlna
Velikost: 160x220
Vzor: Proužky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.