Zákaznická podpora:605189464chci@nakute.cz

Jak odpočívat, když nemáte čas na nic (ani na odpočinek)

icon-star

Tenhle článek by se taky mohl jmenovat 5 drobných mikrotipů pro zdrchanou matku v čase viróz.

Poslední týdny jsou na domácí tempo výživné. Jak tak koukám - volám - zoomuju kolem sebe, není to u většiny mých kamarádek na trase rodina-obživa-karanténa-venčení psa-dlabání halloweenské dýně atd. o moc jiné.

A tak jsem si řekla, že si sepíšu, jak se mi v příštích 5 dnech podaří relaxovat. Ne, na odpoledního šlofíka si nárok nedělám, ale záměr zněl jasně: “Využij jakoukoli příležitost mít čas jen sama pro sebe a zapiš si ji.” No a znáte to - na co zaměříme pozornost, to roste. Takže, výsledek mě příjemně překvapil. Tady je:

 

5 drobných mikrotipů na relax v čase mezi mateřstvím a naducanými to-do listy

Pondělí - písničky

Ty si normálně skoro nepouštím, protože na mě doma většinu dne někdo mluví. Takže abych slyšela, protože jsem zvědavá a naslouchací máma, rádio bývá vypnuté. Anebo doma nikdo není a to zas chci pracovat. Tentokrát jsem to udělala jinak - dostala jsem těžko potlačitelnou chuť na Navarovou. Pro děti to znamenalo zastavit proud slov a odejít si stavět lego.  5 písniček jenom pro mě, než se uvařila polévka, a nabily mě energií na celé odpoledne. Malý krok pro lidstvo, velký pro jednu mámu.

Úterý - společné vaření se sousedkou

Říkáme si to dlouho a zatím skutek´utek´. Tak jsem ráno zazvonila u jejích dveří a pozvala ji i s dětmi k nám. Už roky mi připadá vážně neefektivní, že je sídliště plné rodičů, kteří vaří oběd jednomu nebo dvěma dětem. A o dveře dál další a další… Spojit se sice znamená obětovat kus vlastního pohodlí a odvážit se pustit sousedku i do nepořádku, který doma máme, ale přesně to jsem dneska udělala. Výsledek? Nasmály jsme a uvařily spolu báječný oběd. A to kafe po obědě - to se za odpočinek počítá stoprocentně. Cítila jsem se po něm čerstvá a hlavně - nasmátá do zásoby.

Středa - zrušená schůzka

Důležitý klient. Slíbená schůzka. Stojím odpoledne uprostřed obýváku a chystám se předat děti babičce. Nenamalovaná, v domácím oblečení a unavená. Vůbec nikam se mi nechce. A pak mě to napadne. Děti předávám babičce, omlouvám se klientovi, že bohužel nemůžu přijít, a lehám si pod deku na gauč. V tichu, se zavřenýma očima celou tuhle “ukradenou” schůzku proválím. Takhle vypadá blaženost. A svět - ten se ani tentokrát nezbořil!

Čtvrtek - mindfulness

Rozhovor s Martinou Chomátovou mě před časem inspiroval. Dneska vyzkouším jeden z jejích tipů, který sdílí. Vědomě procítit každý krok… šlapku jak se dotýká země.. ohnutý kotník... napnuté koleno…

Dávám si tohle cvičení párkrát kolem hřiště. Na děti mi chvíli dohlédne spolu-matka z lavičky a já se nořím do svého světa. Vnímám jen své nohy, jak kráčí. 3 minuty soustředění na tělo a cítím se nezvykle občerstvená. Tohle musím zkoumat víc. Co to asi umí, když to udělám častěji?

Pátek - voňavý čaj

Je říjen, ale krabička vánočního čaje od kolegy zatím leží v poličce nedotčena. Dneska přišel její den, kdy přitáhla moji pozornost. No, proč ne? Rýma ze školky zdá se být na ústupu, nálada v týmu dobrá. Využívám chvíle, kdy na koberci intenzivně roste věž z lega, oblékám si teplé oblečení a nesu si na balkon vypít svůj šálek vánočního čaje. Vychutnávám každý lok a přemýšlím to věcech, na které se v nejbližších dnech můžu těšit. Svět je fajn!

icon-star

A pak, že to nejde. Do Vánoc zbývá pár týdnů a jestli si něco moc přeju, tak prožít je neunavená. Třeba je tohle cesta. Drobné odpočinky během dne, které se časem mohou stát většími a samozřejmějšími. Nevzdám to.

 

kkkkklhhhh

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení